Оля (lluvia_ol) wrote,
Оля
lluvia_ol

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ НА МАСОВИХ ДЕМОНСТРАЦІЯХ

1. Дійте в аффініті-групах. Розбийтеся на групи по 4-6 чоловік в яких всі знають та контролюють безпеку одне одного. Всередині цих груп розділіться на пари і не втрачайте свого партнера - як у дитячому садку. Групи можуть бути як спеціалізовані (наприклад, медіа, безпека, медична допомога), так і змішані. Подібний розподіл і взаємний контроль збільшує шанси кожного не бути затоптаним або заарештованим. Всередині групи проговорюйте тактику: коли бігти, коли стояти в зчепленні. Знайдіть людей яким ви довіряєте, від них може залежати ваше життя та свобода.

2. Тактика зчеплення потрібна, коли треба втримати позицію - захищаючи апаратуру чи поранених. Це не завжди ефективно у випадках, коли міліція застосовує силу в повну міць, радше коли просто штовхається. Люди стоять у першому ряду зчіплюються ліктями, кожен щільно тримає партнера. Для зміцнення зчіпки можна використовувати держаки прапорів, які щільно примотують один до одного. 3. Завжди мають бути люди які НЕ ЙДУТЬ на мітинг. Телефон контактної особи поширюється між мітингувальниками, найкраще писати на руках. У разі затримання або потрапляння в лікарню - дзвонити і просити про допомогу, контактер вже зв'язується з адвокатами, правозахисниками і т.д. (у нього мають бути ці контакти).

4. На випадок застосування водометів майте в рюкзаку: герметичну лижну куртку або китайський плащ-накидайку за 15 грн; набір змінного одягу у герметичному пакеті; термос із теплим чаєм.

5. Від сльозогінного газу майте при собі шарф та невелику ємність з оцтом. У випадку застосування, дихайте через змочений в оцті шарф.

7. Якщо ви відчуваєте, що падаєте від натиску або ударів - згрупуйтеся на підлозі в ембріональній позі - голову закрийте руками і максимально зведіть разом зігнути коліна і лікті - це дозволить захистити деякі життєвоважливі органи (печінку, підшлункову залозу, серце) від ударів чи травм.

8. Якщо хтось у натовпі знепритомнів, підніміть на руки і по руках, над головами, передавайте до краю юрби - там йому зможуть надати допомогу.

6. При арешті нічого не кажіть. Взагалі нічого, крім імені та віку. Стаття 63 Конституції України. Чекайте юридичної допомоги (яку ви повинні отримати від товаришів з попереднього пункту).

Tags: #євромайдан
Subscribe

 • Нас бьют - мы летаем.

 • 6 місяців

  тому, в день мого народження почалася наша революція. Вічність минула...

 • Воин

  Сломали твой Камелот, рыцарь? Даже еще не сломали, вывернули наизнанку, опорочили. Слишком много людей пустил, слишком многое им позволил. Свободы…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments